Bourns Inc. CM453232-391JL
CM453232-391JL picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-391JL
Brief Description
FIXED IND 390UH 80MA 18 OHM SMD
Datasheet Download
CM453232-391JL.pdf
Availability of CM453232-391JL
QUANTITY
CM453232-391JL Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-391JL
Internal Part NumberEIS-CM453232-391JL
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)18 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-391JL
Related LinksCM45323, CM453232-391JL Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-391JL Details Description
Related parts for CM453232-391JL
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
BOARD PROTOTYPING .01" 6.2X4.5" datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
CONN PANEL SEAL MINI CPC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
COMBO-D SCKT RA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf