Bourns Inc. CM453232-R82ML
CM453232-R82ML picture photo
Mfg. Part Number
CM453232-R82ML
Brief Description
FIXED IND 820NH 475MA 450 MOHM
Datasheet Download
CM453232-R82ML.pdf
Availability of CM453232-R82ML
QUANTITY
CM453232-R82ML Order Process
Ship out your order
Specifications of CM453232-R82ML
Internal Part NumberEIS-CM453232-R82ML
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±20%
Current Rating475mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant130MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM453232-R82ML
Related LinksCM45323, CM453232-R82ML Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CM453232-R82ML Details Description
Related parts for CM453232-R82ML
CONN DUST COVER 7POS CLOSED datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
10 SECTION ZACK MARKER STRIP datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 383 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS WATERPROOF datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf