Vector Electronics & Technology, Inc. CM45A65-2
CM45A65-2 picture photo
Mfg. Part Number
CM45A65-2
Manufacturer
Product Category
Card Racks
Brief Description
MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH
Datasheet Download
CM45A65-2.pdf
Availability of CM45A65-2
QUANTITY
CM45A65-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM45A65-2
Internal Part NumberEIS-CM45A65-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Racks
SeriesCM Module
TypeCard Mount Module
Size / Dimension6.570" L x 2.000" W (166.88mm x 50.80mm)
Height3U = 5.250" (133.35mm)
Card Size Range4.500" H x 6.500" L (114.30mm x 165.10mm)
Guide Method-
MaterialAluminum
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM45A65-2
Related LinksCM45, CM45A65-2 Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
CM45A65-2 Details Description
Related parts for CM45A65-2
SWITCH DIP SIP LOW PRO 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 150W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RACK ASSEMBLED datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 20% 310VAC AXI datasheet.pdf