Citizen Finedevice CM51932768DZCT
CM51932768DZCT picture photo
Mfg. Part Number
CM51932768DZCT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CM51932768DZCT.pdf
Availability of CM51932768DZCT
QUANTITY
CM51932768DZCT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM51932768DZCT
Internal Part NumberEIS-CM51932768DZCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCitizen - CM Series 32.768 KHz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM519
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM51932768DZCT
Related LinksCM51932, CM51932768DZCT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM51932768DZCT Details Description
Related parts for CM51932768DZCT
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 312K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSERT EGG.1B.316. FOR 16LV datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T SOLDER LUG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf