Vishay Thin Film PHP00805E63R4BST1
PHP00805E63R4BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805E63R4BST1
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805E63R4BST1.pdf
Availability of PHP00805E63R4BST1
QUANTITY
PHP00805E63R4BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805E63R4BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805E63R4BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805E63R4BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805E63R4BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805E63R4BST1 Details Description
Related parts for PHP00805E63R4BST1
FIXED IND 330NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GR/W SN datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A DDPAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.5A 93.6 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf