API Delevan CM6560-504
CM6560-504 picture photo
Mfg. Part Number
CM6560-504
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 500.0UH SMD
Datasheet Download
CM6560-504.pdf
Availability of CM6560-504
QUANTITY
CM6560-504 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM6560-504
Internal Part NumberEIS-CM6560-504
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package350
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM6560
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance500µH
Current3.6A
DC Resistance (DCR)23 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.320" (8.13mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM6560-504
Related LinksCM656, CM6560-504 Datasheet, API Delevan Distributor
CM6560-504 Details Description
Related parts for CM6560-504
CONN HEADR 10POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
COLD SHRINK INSULATOR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 10V 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRIMP TYPE SMA PLUG datasheet.pdf
FN ADJ APP SLD PT-BLB SCKT POS datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf