TE Connectivity Raychem Cable Protection CM6825-000
CM6825-000 picture photo
Mfg. Part Number
CM6825-000
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
INSULATION SLEEVE
Datasheet Download
CM6825-000.pdf
Availability of CM6825-000
QUANTITY
CM6825-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM6825-000
Internal Part NumberEIS-CM6825-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM6825-000
Related LinksCM682, CM6825-000 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
CM6825-000 Details Description
Related parts for CM6825-000
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TAPE UHMW POLY FILM 1"X 36YD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN 24VOUT datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8SOP datasheet.pdf
10.8MM RA PIN datasheet.pdf
IC HOT SWAP VOLT CTLR QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD80 datasheet.pdf