API Delevan CM7560-156
CM7560-156 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560-156
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 15000UH
Datasheet Download
CM7560-156.pdf
Availability of CM7560-156
QUANTITY
CM7560-156 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560-156
Internal Part NumberEIS-CM7560-156
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance15mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560-156
Related LinksCM756, CM7560-156 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560-156 Details Description
Related parts for CM7560-156
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LIFTER PICO PRY BAR SOFT GRIP datasheet.pdf
CABLE RELIEF 16MM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf