API Delevan CM7560R-156
CM7560R-156 picture photo
Mfg. Part Number
CM7560R-156
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 15000 UH 25%
Datasheet Download
CM7560R-156.pdf
Availability of CM7560R-156
QUANTITY
CM7560R-156 Order Process
Ship out your order
Specifications of CM7560R-156
Internal Part NumberEIS-CM7560R-156
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesCM7560R
Number of Lines2
Inductance15mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.071" L x 0.858" W (27.20mm x 21.80mm)
Height (Max)0.861" (21.86mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM7560R-156
Related LinksCM756, CM7560R-156 Datasheet, API Delevan Distributor
CM7560R-156 Details Description
Related parts for CM7560R-156
IC OCT D LATCH TRI-ST 20-TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC BOOST CONV DUAL-OUT 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF 20MA datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
LOCKING SPRING KIT,G-SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 10A datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf