Vishay/Beyschlag CMA02040X1002GB300
CMA02040X1002GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1002GB300
Brief Description
RES SMD 10K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1002GB300.pdf
Availability of CMA02040X1002GB300
QUANTITY
CMA02040X1002GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1002GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1002GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1002GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1002GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1002GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1002GB300
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 51POS 30AWG 24IN datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM4601AHV datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN ADAPT UMC JACK-RP SMA JACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf