Vishay/Beyschlag CMA02040X1009GB300
CMA02040X1009GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1009GB300
Brief Description
RES SMD 10 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1009GB300.pdf
Availability of CMA02040X1009GB300
QUANTITY
CMA02040X1009GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1009GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1009GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1009GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1009GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1009GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1009GB300
TOOL CRIMP 10-12AWG MINI FIT SR datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
HALF-CHIP VTM CURRENT MULTIPLIER datasheet.pdf
42IN DEEP SOLID BOTTOM PANEL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 45A WPAK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 40MA 590 MOHM datasheet.pdf