Vishay/Beyschlag CMA02040X1502GB300
CMA02040X1502GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X1502GB300
Brief Description
RES SMD 15K OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X1502GB300.pdf
Availability of CMA02040X1502GB300
QUANTITY
CMA02040X1502GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X1502GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X1502GB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X1502GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X1502GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X1502GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X1502GB300
IC OPAMP VFB 50MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT FP datasheet.pdf
RES 316K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf