Vishay/Beyschlag CMA02040X2209GB300
CMA02040X2209GB300 picture photo
Mfg. Part Number
CMA02040X2209GB300
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 2% 0.4W 0204
Datasheet Download
CMA02040X2209GB300.pdf
Availability of CMA02040X2209GB300
QUANTITY
CMA02040X2209GB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMA02040X2209GB300
Internal Part NumberEIS-CMA02040X2209GB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.4W
CompositionCarbon Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMA02040X2209GB300
Related LinksCMA02040X, CMA02040X2209GB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMA02040X2209GB300 Details Description
Related parts for CMA02040X2209GB300
TRANSFORMER AUDIO 200K/1K IMPED datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 22V datasheet.pdf
VARISTOR 675V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf