Vishay/Beyschlag CMB02070X1303GB200
CMB02070X1303GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X1303GB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 130K OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X1303GB200.pdf
Availability of CMB02070X1303GB200
QUANTITY
CMB02070X1303GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X1303GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X1303GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCMB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionCarbon Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X1303GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X1303GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X1303GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X1303GB200
CONN CODING KEY MALE GREEN datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 580A 2100W D3 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 10.3A 7 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS VERT GOLD datasheet.pdf