Vishay/Beyschlag CMB02070X1809GB200
CMB02070X1809GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X1809GB200
Brief Description
RES SMD 18 OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X1809GB200.pdf
Availability of CMB02070X1809GB200
QUANTITY
CMB02070X1809GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X1809GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X1809GB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X1809GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X1809GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X1809GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X1809GB200
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
IC AMP RF N-CH 30V 10MA TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220-2 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf