Vishay/Beyschlag CMB02070X2401GB200
CMB02070X2401GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X2401GB200
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X2401GB200.pdf
Availability of CMB02070X2401GB200
QUANTITY
CMB02070X2401GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X2401GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X2401GB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X2401GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X2401GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X2401GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X2401GB200
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 55A datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BQ27350EVM datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 4.5-13.2V 1.0VSMD datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR datasheet.pdf
HERMETICALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 6A DO4 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf