Vishay/Beyschlag CMB02070X5103GB200
CMB02070X5103GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X5103GB200
Brief Description
RES SMD 510K OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X5103GB200.pdf
Availability of CMB02070X5103GB200
QUANTITY
CMB02070X5103GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X5103GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X5103GB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X5103GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X5103GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X5103GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X5103GB200
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 500MA 65VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
DRIVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.51A 88 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 3.3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf