FFF 77317-403-12LF
77317-403-12LF picture photo
Mfg. Part Number
77317-403-12LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK
Datasheet Download
77317-403-12LF.pdf
Availability of 77317-403-12LF
QUANTITY
77317-403-12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 77317-403-12LF
Internal Part NumberEIS-77317-403-12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBergstik Design 03/Mar/2014
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness150µin (3.81µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)77317-403-12LF
Related Links77317-4, 77317-403-12LF Datasheet, FFF Distributor
77317-403-12LF Details Description
Related parts for 77317-403-12LF
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3.7MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 37.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf