Vishay/Beyschlag CMB02070X5609GB200
CMB02070X5609GB200 picture photo
Mfg. Part Number
CMB02070X5609GB200
Brief Description
RES SMD 56 OHM 2% 1W 0207
Datasheet Download
CMB02070X5609GB200.pdf
Availability of CMB02070X5609GB200
QUANTITY
CMB02070X5609GB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMB02070X5609GB200
Internal Part NumberEIS-CMB02070X5609GB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMB02070X5609GB200
Related LinksCMB02070X, CMB02070X5609GB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
CMB02070X5609GB200 Details Description
Related parts for CMB02070X5609GB200
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 680MA 844 MOHM datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MEMS JITTER ATTEN LP SMT datasheet.pdf
LJT 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
400UF 25V 9.5X32 85C AXI datasheet.pdf