Sumida Corporation CMD5D13NP-330MC
CMD5D13NP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD5D13NP-330MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 380MA 637 MOHM
Datasheet Download
CMD5D13NP-330MC.pdf
Availability of CMD5D13NP-330MC
QUANTITY
CMD5D13NP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD5D13NP-330MC
Internal Part NumberEIS-CMD5D13NP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD5D13
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation700mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)637 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD5D13NP-330MC
Related LinksCMD5D13, CMD5D13NP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD5D13NP-330MC Details Description
Related parts for CMD5D13NP-330MC
CONN DB37 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
XFRMR MOSFET GATE DRIVE 1:1 datasheet.pdf
RES 499 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 24MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 35V 11A TP-FA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf