Sumida Corporation CMD5D13NP-4R7MC
CMD5D13NP-4R7MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD5D13NP-4R7MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.2A 106 MOHM
Datasheet Download
CMD5D13NP-4R7MC.pdf
Availability of CMD5D13NP-4R7MC
QUANTITY
CMD5D13NP-4R7MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD5D13NP-4R7MC
Internal Part NumberEIS-CMD5D13NP-4R7MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating1.2A
Current - Saturation1.5A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)106 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD5D13NP-4R7MC
Related LinksCMD5D13, CMD5D13NP-4R7MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD5D13NP-4R7MC Details Description
Related parts for CMD5D13NP-4R7MC
THUMB SCREW KNOB 4-40 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 6.7A 24 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC SILICON 7.3728MHZ 8-MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 484MA 320 MOHM datasheet.pdf
DC11 POWER ENTRY MODUL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
OSC TCXO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf