Sumida Corporation CMD6D11BNP-150MC
CMD6D11BNP-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-150MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 650MA 310 MOHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-150MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-150MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-150MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-150MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD6D11B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation650mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-150MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-150MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-150MC
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 WHITE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 470UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36V +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM LPC 28TSSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -8.7V 2W datasheet.pdf