Sumida Corporation CMD6D11BNP-151MC
CMD6D11BNP-151MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-151MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 180MA 3.1 OHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-151MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-151MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-151MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-151MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-151MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD6D11B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating180mA
Current - Saturation210mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-151MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-151MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-151MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-151MC
IC FPGA 372 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V AXIAL datasheet.pdf
OSC CRO 2850-3210 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 8pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
I/O MODULE 16 DIG 16 SS 24VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf