Sumida Corporation CMD6D11BNP-151MC
CMD6D11BNP-151MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-151MC
Brief Description
FIXED IND 150UH 180MA 3.1 OHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-151MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-151MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-151MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-151MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-151MC
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating180mA
Current - Saturation210mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.1 Ohm Max
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)