Sumida Corporation CMD6D11BNP-6R8MC
CMD6D11BNP-6R8MC picture photo
Mfg. Part Number
CMD6D11BNP-6R8MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.05A 140 MOHM
Datasheet Download
CMD6D11BNP-6R8MC.pdf
Availability of CMD6D11BNP-6R8MC
QUANTITY
CMD6D11BNP-6R8MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CMD6D11BNP-6R8MC
Internal Part NumberEIS-CMD6D11BNP-6R8MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCMD6D11B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating1.05A
Current - Saturation1.05A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMD6D11BNP-6R8MC
Related LinksCMD6D11B, CMD6D11BNP-6R8MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CMD6D11BNP-6R8MC Details Description
Related parts for CMD6D11BNP-6R8MC
CONN CARDEDGE 20POS .156 X .200 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.2A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 260MA 2.37 OHM datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 12V BLACK GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
RES 634 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS PNL MNT PIN datasheet.pdf