Bourns Inc. CMF-RD50-10-0
CMF-RD50-10-0 picture photo
Mfg. Part Number
CMF-RD50-10-0
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
CPTC FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
CMF-RD50-10-0.pdf
Availability of CMF-RD50-10-0
QUANTITY
CMF-RD50-10-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF-RD50-10-0
Internal Part NumberEIS-CMF-RD50-10-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMF-RD Material Declaration
Standard Package96
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesCMF-RD
PackagingBulk
Voltage - Max600V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)90mA
Current - Trip (It)190mA
R Min/Max-
Time to Trip0.1s
Package / CaseRadial, Box
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF-RD50-10-0
Related LinksCMF-RD, CMF-RD50-10-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMF-RD50-10-0 Details Description
Related parts for CMF-RD50-10-0
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC MIXER 150MHZ UP CONVRT 20SSOP datasheet.pdf
TUBING FIBERGLASS .107" ID 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 10W MONO D 20TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC HBT DVR AMP 3.5GHZ 8-MSOP datasheet.pdf