Bourns Inc. CMF-RL10-0
CMF-RL10-0 picture photo
Mfg. Part Number
CMF-RL10-0
Brief Description
CPTC FUSE RESET 220V 10OHM RAD
Datasheet Download
CMF-RL10-0.pdf
Availability of CMF-RL10-0
QUANTITY
CMF-RL10-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF-RL10-0
Internal Part NumberEIS-CMF-RL10-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMF-RL Material Declaration
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesCMF-RL
PackagingBulk
Voltage - Max220V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max-
Time to Trip0.45s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF-RL10-0
Related LinksCMF-R, CMF-RL10-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMF-RL10-0 Details Description
Related parts for CMF-RL10-0
IC 3.3V LDO/DUAL SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 86.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V JB 0805 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf