Hirose Electric Co Ltd RM15WTPZ-12S(71)
RM15WTPZ-12S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTPZ-12S(71)
Brief Description
CONN PLUG 12POS CABLE SKT
Datasheet Download
RM15WTPZ-12S(71).pdf
Availability of RM15WTPZ-12S(71)
QUANTITY
RM15WTPZ-12S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTPZ-12S(71)
Internal Part NumberEIS-RM15WTPZ-12S(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTPZ-12S(71)
Related LinksRM15WTPZ, RM15WTPZ-12S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTPZ-12S(71) Details Description
Related parts for RM15WTPZ-12S(71)
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV OPEN COLL 6SOIC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PUR 4PDT 200MA 110V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT HNG datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 16V 10X16MM 105C 2000H datasheet.pdf