Bourns Inc. CMF-RL35A-0
CMF-RL35A-0 picture photo
Mfg. Part Number
CMF-RL35A-0
Brief Description
CPTC FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
CMF-RL35A-0.pdf
Availability of CMF-RL35A-0
QUANTITY
CMF-RL35A-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF-RL35A-0
Internal Part NumberEIS-CMF-RL35A-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMF-RL Material Declaration
Standard Package600
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesCMF-RL
PackagingBulk
Voltage - Max220V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)75mA
Current - Trip (It)150mA
R Min/Max-
Time to Trip0.15s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF-RL35A-0
Related LinksCMF-R, CMF-RL35A-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMF-RL35A-0 Details Description
Related parts for CMF-RL35A-0
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 3.5GB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SGE1510-0-3230A-100C-2200C datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.19A 147 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING RCP 3 POS 4.19MM datasheet.pdf
AVT3(FS-T) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
CONN 12POS 0.8MM SMT datasheet.pdf