Bourns Inc. CMF-RLC50-10-0
CMF-RLC50-10-0 picture photo
Mfg. Part Number
CMF-RLC50-10-0
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
CPTC FUSE RESETTABLE
Datasheet Download
CMF-RLC50-10-0.pdf
Availability of CMF-RLC50-10-0
QUANTITY
CMF-RLC50-10-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF-RLC50-10-0
Internal Part NumberEIS-CMF-RLC50-10-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCMF-RLC Material Declaration
Standard Package192
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesCMF-RLC
PackagingBulk
Voltage - Max230V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)65mA
Current - Trip (It)150mA
R Min/Max-
Time to Trip0.1s
Package / CaseRadial, Disc
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF-RLC50-10-0
Related LinksCMF-RLC, CMF-RLC50-10-0 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CMF-RLC50-10-0 Details Description
Related parts for CMF-RLC50-10-0
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf