Qualtek Electronics Corp. Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25 picture photo
Mfg. Part Number
Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
Brief Description
HEATSHRINK 7/16"-48" BLACK
Datasheet Download
Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25.pdf
Availability of Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
QUANTITY
Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
Internal Part NumberEIS-Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
TypeSmooth
Diameter - Inside0.437" (11.10mm)
Diameter - Outside0.476" (12.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
Related LinksQ2-XT-7/16-, Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25 Datasheet, Qualtek Electronics Corp. Distributor
Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25 Details Description
Related parts for Q2-XT-7/16-01-QB48IN-25
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.38"L X 2.35"W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 35W D2PAK datasheet.pdf
RES 154K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO204AL datasheet.pdf