Vishay/Dale CMF07100R00JNEB
CMF07100R00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF07100R00JNEB
Brief Description
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07100R00JNEB.pdf
Availability of CMF07100R00JNEB
QUANTITY
CMF07100R00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07100R00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF07100R00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07100R00JNEB
Related LinksCMF0710, CMF07100R00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07100R00JNEB Details Description
Related parts for CMF07100R00JNEB
IC OPAMP GP 200KHZ SC88A datasheet.pdf