Vishay/Dale CMF0712R000GNRE
CMF0712R000GNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF0712R000GNRE
Brief Description
RES 12 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0712R000GNRE.pdf
Availability of CMF0712R000GNRE
QUANTITY
CMF0712R000GNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0712R000GNRE
Internal Part NumberEIS-CMF0712R000GNRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0712R000GNRE
Related LinksCMF0712, CMF0712R000GNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0712R000GNRE Details Description
Related parts for CMF0712R000GNRE
CONN HEADER 10POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 4K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
9CKT BOARD-IN CONN HOUS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL 5A NEG VOUT 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC RELAY SP-NO 120MA 6SMD datasheet.pdf