Vishay/Dale CMF071K2000GKEB
CMF071K2000GKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF071K2000GKEB
Brief Description
RES 1.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF071K2000GKEB.pdf
Availability of CMF071K2000GKEB
QUANTITY
CMF071K2000GKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF071K2000GKEB
Internal Part NumberEIS-CMF071K2000GKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF071K2000GKEB
Related LinksCMF071K, CMF071K2000GKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF071K2000GKEB Details Description
Related parts for CMF071K2000GKEB
ESD JACKET W/CUFFS BLUE L datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 2.03MM-5.58MM CMT datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 31POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
BOX II 4 ROW RECP ASSY 216 POS datasheet.pdf