Vishay/Dale CMF071M8000JLEA
CMF071M8000JLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF071M8000JLEA
Brief Description
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF071M8000JLEA.pdf
Availability of CMF071M8000JLEA
QUANTITY
CMF071M8000JLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF071M8000JLEA
Internal Part NumberEIS-CMF071M8000JLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF071M8000JLEA
Related LinksCMF071M, CMF071M8000JLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF071M8000JLEA Details Description
Related parts for CMF071M8000JLEA
LED BLUE CLEAR 3333 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 156 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
MICRO 31C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf