Vishay/Dale CMF07220R00GKEB80
CMF07220R00GKEB80 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07220R00GKEB80
Brief Description
RES 220 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07220R00GKEB80.pdf
Availability of CMF07220R00GKEB80
QUANTITY
CMF07220R00GKEB80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07220R00GKEB80
Internal Part NumberEIS-CMF07220R00GKEB80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07220R00GKEB80
Related LinksCMF07220, CMF07220R00GKEB80 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07220R00GKEB80 Details Description
Related parts for CMF07220R00GKEB80
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP AUTO/MAN/OFF datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR 51POS 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC FET DVR 1CH SYNC BUCK 8WDFN datasheet.pdf
MDF51 RCPT 2POS CRIMP datasheet.pdf