Vishay/Dale CMF07220R00GKEB80
CMF07220R00GKEB80 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07220R00GKEB80
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 220 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07220R00GKEB80.pdf
Availability of CMF07220R00GKEB80
QUANTITY
CMF07220R00GKEB80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07220R00GKEB80
Internal Part NumberEIS-CMF07220R00GKEB80
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07220R00GKEB80
Related LinksCMF07220, CMF07220R00GKEB80 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07220R00GKEB80 Details Description
Related parts for CMF07220R00GKEB80
TRIMMER 1K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS232/423 OCTAL 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS VERT T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.190" datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 06CKT datasheet.pdf
CONN N PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf