Vishay/Dale CMF0722K000JKEK
CMF0722K000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF0722K000JKEK
Brief Description
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0722K000JKEK.pdf
Availability of CMF0722K000JKEK
QUANTITY
CMF0722K000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0722K000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF0722K000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0722K000JKEK
Related LinksCMF0722, CMF0722K000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0722K000JKEK Details Description
Related parts for CMF0722K000JKEK
IC BUFFER LOW PWR N-INV SC705 datasheet.pdf
BOARD BASIC STAMP 1 PROJECT datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC 1.5KE datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 9MM G/Y datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 50 V datasheet.pdf