Vishay/Dale CMF0724R000GKEB
CMF0724R000GKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF0724R000GKEB
Brief Description
RES 24 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0724R000GKEB.pdf
Availability of CMF0724R000GKEB
QUANTITY
CMF0724R000GKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0724R000GKEB
Internal Part NumberEIS-CMF0724R000GKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0724R000GKEB
Related LinksCMF0724, CMF0724R000GKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0724R000GKEB Details Description
Related parts for CMF0724R000GKEB
HEATSINK VERT .85"H BLACK TO-220 datasheet.pdf
REGULATOR 3.3V 1.5A 3PSIP SMD datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 10BIT 200KSPS ADC 8SON datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMA datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 39/40POS GOLD datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.58A 126 MOHM datasheet.pdf