Vishay/Dale CMF072K4000JKEA
CMF072K4000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF072K4000JKEA
Brief Description
RES 2.4K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF072K4000JKEA.pdf
Availability of CMF072K4000JKEA
QUANTITY
CMF072K4000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF072K4000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF072K4000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF072K4000JKEA
Related LinksCMF072K, CMF072K4000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF072K4000JKEA Details Description
Related parts for CMF072K4000JKEA
IC ENCORE MCU FLASH 32K 44LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MULTI DECK ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 26POS .3M datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/34/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf