Vishay/Dale CMF07330R00GKBF
CMF07330R00GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF07330R00GKBF
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07330R00GKBF.pdf
Availability of CMF07330R00GKBF
QUANTITY
CMF07330R00GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07330R00GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF07330R00GKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07330R00GKBF
Related LinksCMF0733, CMF07330R00GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07330R00GKBF Details Description
Related parts for CMF07330R00GKBF
SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 6-28VAC/DC PANEL datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 6POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.3A 210 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf