Vishay/Dale CMF07330R00JKEB
CMF07330R00JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF07330R00JKEB
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07330R00JKEB.pdf
Availability of CMF07330R00JKEB
QUANTITY
CMF07330R00JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07330R00JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF07330R00JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07330R00JKEB
Related LinksCMF0733, CMF07330R00JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07330R00JKEB Details Description
Related parts for CMF07330R00JKEB
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 7500UF 75V SCREW datasheet.pdf