Vishay/Dale CMF0733K000JKEK
CMF0733K000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF0733K000JKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0733K000JKEK.pdf
Availability of CMF0733K000JKEK
QUANTITY
CMF0733K000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0733K000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF0733K000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0733K000JKEK
Related LinksCMF0733, CMF0733K000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0733K000JKEK Details Description
Related parts for CMF0733K000JKEK
STANDOFF W/POST datasheet.pdf
PANEL INTERNAL 2MM ZINC PLATED datasheet.pdf
DEKAFIX FS 6 MKD 701-750 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED DIFF 5V .250 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
STOP PAWL SPRING datasheet.pdf
RES 2.94 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf