Vishay/Dale CMF0733K000JLEK
CMF0733K000JLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF0733K000JLEK
Brief Description
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0733K000JLEK.pdf
Availability of CMF0733K000JLEK
QUANTITY
CMF0733K000JLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0733K000JLEK
Internal Part NumberEIS-CMF0733K000JLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0733K000JLEK
Related LinksCMF0733, CMF0733K000JLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0733K000JLEK Details Description
Related parts for CMF0733K000JLEK
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf