Vishay/Dale CMF073M9000JLEA
CMF073M9000JLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF073M9000JLEA
Brief Description
RES 3.9M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF073M9000JLEA.pdf
Availability of CMF073M9000JLEA
QUANTITY
CMF073M9000JLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF073M9000JLEA
Internal Part NumberEIS-CMF073M9000JLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF073M9000JLEA
Related LinksCMF073M, CMF073M9000JLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF073M9000JLEA Details Description
Related parts for CMF073M9000JLEA
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 80-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN IDC 2POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
MOSFET N CH 300V 38A D2PAK datasheet.pdf
IC HB CTLR USB 2.0 30WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf