Vishay/Dale CMF073R3000JLEA
CMF073R3000JLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF073R3000JLEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF073R3000JLEA.pdf
Availability of CMF073R3000JLEA
QUANTITY
CMF073R3000JLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF073R3000JLEA
Internal Part NumberEIS-CMF073R3000JLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF073R3000JLEA
Related LinksCMF073R, CMF073R3000JLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF073R3000JLEA Details Description
Related parts for CMF073R3000JLEA
IC TXRX 16BIT 52QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
W1-DMSB1 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
TERMINAL ZRH1.5N/1 PA WHITE datasheet.pdf
POE MCBASIC 2TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
470UF 6,3V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf