Vishay/Dale CMF07470K00GNEK
CMF07470K00GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF07470K00GNEK
Brief Description
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF07470K00GNEK.pdf
Availability of CMF07470K00GNEK
QUANTITY
CMF07470K00GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07470K00GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF07470K00GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07470K00GNEK
Related LinksCMF0747, CMF07470K00GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07470K00GNEK Details Description
Related parts for CMF07470K00GNEK
CONN MAG-MATE TAB FAST .187 datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS-232MULTCH28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 459V 20KA SQUARE 28MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBACK PWM DIE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf