Vishay/Dale CMF0747R000GKEK
CMF0747R000GKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF0747R000GKEK
Brief Description
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF0747R000GKEK.pdf
Availability of CMF0747R000GKEK
QUANTITY
CMF0747R000GKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0747R000GKEK
Internal Part NumberEIS-CMF0747R000GKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0747R000GKEK
Related LinksCMF0747, CMF0747R000GKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0747R000GKEK Details Description
Related parts for CMF0747R000GKEK
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS R/A W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 8.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 18POS datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NAT 100=100' datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf