Vishay Thin Film PHP00603E1352BBT1
PHP00603E1352BBT1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00603E1352BBT1
Brief Description
RES SMD 13.5K OHM 0.1% 3/8W 0603
Datasheet Download
PHP00603E1352BBT1.pdf
Availability of PHP00603E1352BBT1
QUANTITY
PHP00603E1352BBT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00603E1352BBT1
Internal Part NumberEIS-PHP00603E1352BBT1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.375W, 3/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00603E1352BBT1
Related LinksPHP00603, PHP00603E1352BBT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00603E1352BBT1 Details Description
Related parts for PHP00603E1352BBT1
CONN HEADER 7POS R/A T/H 15GOLD datasheet.pdf
XLATOR DUAL 2BIT INV 12-UQFN datasheet.pdf
SENSOR OPTO TRANS TRNSMISSVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf