Vishay/Dale CMF075R0000GKR6
CMF075R0000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF075R0000GKR6
Brief Description
RES 5 OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF075R0000GKR6.pdf
Availability of CMF075R0000GKR6
QUANTITY
CMF075R0000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF075R0000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF075R0000GKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF075R0000GKR6
Related LinksCMF075R, CMF075R0000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF075R0000GKR6 Details Description
Related parts for CMF075R0000GKR6
IC DAC DUAL 8BIT 2.5-5.5V 8-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT MONO LP 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 100MA SMINI2 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON P 15-19MM WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 0.25A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN BRIDLE RING datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf